13.10.2016

AŻ DWA NOWE ROZWIĄZANIA Z ZAKRESU STOŁÓW OBROTOWYCH

   

Na jesiennych targach Motek 2017 wystartowaliśmy z dwoma nowościami. Do stołu obrotowego TO 750C z napędem bezpośrednim dodaliśmy więcej mocy i zafundowaliśmy mu opcjonalne chłodzenie wodne. Opcja ta jest już w ofercie. Z kolei dostępna już wkrótce zmodernizowana seria stołów TC otwiera nowe możliwości w projektowaniu i adaptacji z uwagi na powiększony otwór centralny i otwartą przestrzeń w ścianie stołu na przewody i kable.

 

 

NOWY TC
Już wkrótce dostępny! Z dużym otworem centralnym
i obszernym miejscem na przewody i kable.


Wydajność i wartość mocy elektromechanicznej serii TC zostały niedawno znacznie zwiększone – w zaktualizowanym produkcie dopracowano ergonomię aplikacji.

 

 

Duży otwór centralny
Udoskonalona seria TC zapewnia dostatecznie dużo miejsca, aby poprowadzić kable i przewody przez środek stołu.

Przemyślane prowadzenie kabli
W tej serii niezwykle mądrze zaprojektowana jest żeliwna forma obudowy. Została ona tak zmieniona, aby kable i przewody można wyprowadzać z bocznej ściany stołu.

 


Skrócony czas cyklu dzięki inteligentnemu sterowaniu

Umożliwia to nowa funkcja oprogramowania do sterowania stołem okrągłym EF2. EF2 może teraz synchronizować ruchy stołu i manipulatora i dzięki temu uruchomić manipulator nawet wtedy, gdy talerz obrotowy jeszcze się obraca.

Identyczne złącza – niezmienione wymiary zewnętrzne
Po każdej modernizacji stół TC staje się jeszcze lepszy. Jedynie złącza i wymiary zewnętrzne są takie same jak w poprzednim modelu. Zaleta: zintegrowanie stołu z istniejącym otoczeniem konstrukcyjnym jest możliwe bez konieczności modyfikacji.

 

 

NOWY TO 750C
Wynik ostatniej aktualizacji: supermoc i
opcjonalne chłodzenie wodne.


Wzmocniony silnik wysokodynamiczny zapewnia o 45% wyższy moment szczytowy i znacznie zwiększa maksymalne przyspieszenie. W połączeniu z opcjonalnym chłodzeniem wodnym TO staje się prawdziwym mistrzem wydajności.

 

 

Więcej mocy – więcej przyspieszenia
Nowy prężny silnik wysokodynamiczny osiąga teraz moment szczytowy wynoszący 3500 Nm zamiast dotychczasowego 2400 Nm. Odpowiednio zwiększa się maksymalne przyspieszenie bezpośrednio napędzanego stołu obrotowego, a czas obrotu skraca się znacząco.

Krótszy czas cyklu z opcjonalnym chłodzeniem wodnym
Jeszcze krótszy jest łączny czas cyklu z opcjonalnym chłodzeniem wodnym, co stanowi nowość w przypadku montażowych stołów obrotowych. Dzięki temu stół nie potrzebuje po obrocie dodatkowej przerwy na chłodzenie, mimo iż pracuje z bardzo wysoką dynamiką.

Niezwykle dokładny dzięki chłodzeniu wodnemu
Chłodzenie wodne zapewnia stałą temperaturę roboczą i zapobiega pogorszeniu się dokładności pozycjonowania na skutek zmian temperatury. Jest to olbrzymia zaleta, gdy wymagana jest wysoka dokładność w zakresie poniżej ± 7 sekund kątowych.

Z lub bez hamulca. Trzy systemy pomiarowe do wyboru
Do TO 750C oferujemy liczne opcje dodatkowe, np. hamulec pneumatyczny do wspomagania pozycji po zatrzymaniu. W przypadku opcjonalnego systemu pomiarowego dostępne są trzy opcje do wyboru: optyczna przyrostowa z sygnałem wyjściowym 1 Vss lub optyczna absolutna ze złączem Drive Cliq, lub BISS.

Wymiary zewnętrzne identyczne jak w poprzednim modelu
Pomimo wszystkich tych ulepszeń wymiary zewnętrzne stołu pozostały identyczne jak w poprzednim modelu.


Files:
1610NewsTCTO_pl.jpg33 K