13.12.2016

TRZY IMPREZY TARGOWE, TRZY NOWE PRODUKTY, JEDNA FIRMA RODZINNA

   

Odnotowujemy pozytywny bilans roczny


Z końcem roku wiele firm sporządza bilans roczny. Nasz wypada nadzwyczaj pozytywnie. W ostatnich latach notowaliśmy ciągły wzrost. Oprócz głównej siedziby w Buchen otworzyliśmy w międzyczasie kilka filii na całym świecie, uzyskując dostęp do wszystkich ważnych rynków. Mamy siedziby w USA, Brazylii, Chinach oraz osiem przedstawicielstw w Azji i Europie. Dzięki temu klienci z całego świata w swoich liniach produkcyjnych wykorzystują stoły obrotowe, systemy liniowe lub przenosząco-podające WEISS.

“Z producenta podzespołów zmieniliśmy się w dostawcę kompleksowych rozwiązań” – podkreśla Uwe Weiss, przedstawiając strategiczne ukierunkowanie firmy. „Wspólnie z naszymi klientami projektujemy rozwiązania skrojone na miarę. Osobisty kontakt z klientem jest dla nas przy tym niezwykle ważny.”

 

W 2016 roku tylko w samych Niemczech byliśmy obecni na trzech imprezach targowych, aby podtrzymać kontakty z naszymi klientami.

 

Trzy imprezy targowe, trzy nowe produkty
Nic więc dziwnego, że tylko w samych Niemczech w 2016 roku uczestniczyliśmy w trzech imprezach targowych: Automatica w Monachium (w połowie roku), Motek (jesienią) i ostatnio w Norymberdze na SPS/IPC/Drives.

Prezentując dwa unowocześnione modele stołów obrotowych stosowanych przy automatyzacji montażu podkreślamy przewodnią rolę firmy WEISS. „Przyspieszenie pracy linii zautomatyzowanych to jeden z najważniejszych celów naszych klientów” – wyjaśnia Uwe Weiss. „Dlatego jeszcze bardziej przyspieszyliśmy pracę naszych dwóch szybkich stołów”. Mowa tu o skróceniu taktowania o blisko 20%. Prawdziwą niespodzianką jest trzecia nowość w tym roku: całkowicie nowy stół krzyżowy MK 0300, wprowadzający nas w świat mikroaplikacji. Chodzi tu na przykład o załadunek najmniejszych elementów, stosowanych w przemyśle elektrycznym lub technice medycznej.

 

Od praktykanta do eksperta w dziedzinie automatyzacji
Goście targów dostrzegają nasz szczególny pęd ku innowacyjności, niezależnie od tego, czy są inżynierami, czy zaopatrzeniowcami. A kto jeszcze uczy się lub studiuje, ten nabierze chęci, aby stać się ekspertem w dziedzinie automatyzacji. My zaś zapewnimy mu odpowiednie wsparcie: „Nasz sposób pracy jest ukierunkowany bardzo interdyscyplinarnie. Z tego również powodu zapewniamy tak wiele możliwości kształcenia i dokształcania” – mówi Uwe Weiss. Planowo edukacja ma objąć takie zawody jak mechanik maszyn obróbki skrawaniem, mechanik przemysłowy oraz projektant produktów technicznych. Ponadto we współpracy z Duale Hochschule Baden-Württemberg oferujemy następujące kierunki studiów: budowa maszyn oraz inżynieria ekonomiczna. Nasze warsztaty są zresztą dostępne dla wszystkich studiujących: dzięki praktykom lub na etapie pisania prac magisterskich mogą oni poznać świat automatyki (dla przypomnienia: młodzież ucząca się też może zajrzeć do nas i podpatrzeć, jak pracujemy w firmie WEISS. Okazją do tego są praktyki uczniowskie lub niezwykle popularne akcje typu „Girl’s Day” lub „Boy’s Day”.)

 

Jeden z naszych najpopularniejszych produktów: elektromechaniczny stół obrotowy serii TC. Tutaj w wersji rozwojowej z powiększonym otworem centralnym.

 

Więcej mocy. W stole obrotowym z napędem bezpośrednim TO 750C zamontowaliśmy mocniejszy silnik. Całkowitym novum jest też opcjonalne chłodzenie wodne.

 

Nasze nowe, superprecyzyjne produkty na targach SPS/IPC/Drives: po raz pierwszy projektujemy rozwiązania z dziedziny mikroaplikacji.

 

Dzięki skutecznemu doradztwu i silnemu zorientowaniu na klienta tworzymy rozwiązania idealnie dostosowane do wymogów branży automatyzacji. Reprezentacja firmy WEISS na targach Motek w Stuttgarcie.

 


Files:
1612_News_Jahresrueckblick_03.jpg86 K